https://yups.pl/kardigany

Kardigany damskie – jak dopasować fason do sylwetki?

Przeglądając kardigany damskie dostępne w sklepach odzieżowych warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i jakość materiału, ale również na to, aby fason idealnie pasował do danej sylwetki. Mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, ale wybór odpowiedniego swetra w dużej mierze zależy właśnie od figury, którą się posiada.

Jaki fason wybrać?

https://yups.pl/kardigany

Szczupłe kobiety mają bardzo szerokie pole do popisu, dlatego też mogą postawić naprawdę na wiele ciekawych fasonów. Najlepszym wyborem będą kardigany damskie o dość intensywnych kolorach. Śmiało można postawić na fasony we wzory albo na oryginalne modele, które wykonane są z grubych tkanin. Szczupłe kobiety doskonale prezentować będą się również w kardiganach oversize, które w ostatnim czasie są bardzo modne. Unikać należy jedynie swetrów, które bardzo mocno przylegają do ciała. Modele w ciemnych barwach, mogą jeszcze bardziej wyszczuplić sylwetkę przez co nie będzie ona prezentować się zbyt okazale.

Jaki fason dla puszystych kobiet?

Jeżeli chodzi o kobietach o nieco pełniejszych kształtach, to najlepiej sprawdzą się tutaj kardigany wykonane z cieńszych materiałów. Godne polecenia są lejące tkaniny, które pozbawione są dużych wzorów. Najlepszym wyborem są powyżej opisane kadrigany oversize, które umiejętnie ukrywać będą brzuszek. Kobiety, które mają zbyt szerokie biodra powinny z kolei postawić na swetry z dekoltem w łódkę. Kardigany tego typu optycznie poszerzą ramiona, dzięki czemu zachowane zostaną proporcje sylwetki.