damskie buty sportowe

Buty sportowe na trening i na co dzień

Na wiosnę warto pomyśleć o uprawianiu sportu. Ważny jest wybór butów treningowych dopasowanych do danej dyscypliny sportu. Buty sportowe damskie powinny zapewniać bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej i minimalizować ryzyko kontuzji.

Buty do biegania i na siłownię

Buty do biegania powinny być dopasowane do nawierzchni, po której będzie się biegać. Jeśli jest ona twarda, typu asfalt, przydadzą się damskie buty sportowe o grubej, sprężystej podeszwie i łagodniejszym bieżniku. Natomiast do joggingu na terenach naturalnych, bardziej miękkich, należy wybrać buty sportowe o twardej podeszwie. Zapewnia ona właściwą przyczepność do podłoża i stabilizację.

Buty sportowe damskie do treningu na siłowni powinny być lekkie, nie krępować ruchów i nadawać się do różnego rodzaju ćwiczeń. Ważny i konieczny element to antypoślizgowa podeszwa wykonana z tworzywa sztucznego i gumy. Buty powinny się cechować dobrą amortyzacją, którą można osiągnąć dzięki poduszce powietrznej lub żelowej.

Damskie obuwie sportowe na co dzień

Od wielu sezonów buty sportowe nosi się w zestawieniu ze stylizacjami codziennymi. Moda lifestyle pozwala na łączenie sportowego obuwia nie tylko z dresami lub jeansami, ale też z sukienkami i spódniczkami. Buty lifestylowe powinny się znaleźć w szafie każdej pani, która ceni sobie wygodę i komfort. Świetnie będą się nadawały nawet do pracy, jeśli nie obowiązuje biurowy dres code.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego buty są wykonane. Skóra jest przewiewna i pozwala stopie oddychać. Z łatwością dopasowuje się do kształtu stopy, chroni ją i jest bardziej odporna na uszkodzenia.

Z kolei modele wykonane z siateczki są wyposażone w technologie minimalizujące potliwość stóp. Zaletą takich modeli jest to, że są lekkie i bardzo komfortowe w noszeniu. Ważna jest również estetyka obuwia. Wśród propozycji znanych marek z pewnością będzie można znaleźć idealny model.