legginsy damskie - nie tylko do sportu

Jak nosić legginsy damskie i dobrze w nich wyglądać?

Choć legginsy sportowe damskie cieszą się dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że ciągle jeszcze mają opinię tej części kobiecej garderoby, która potrafi wzbudzać spore kontrowersje. Wiele kobiet rezygnuje z ich zakupu obawiając się, że nie będzie wiedzieć, jak je nosić. Inne są przekonane o tym, że nie potrzebują dodatkowych informacji na ten temat i często dopiero po pewnym czasie uświadamiają sobie, że nie wyglądają w nich najlepiej. Czas to zmienić.

Jak nie nosić legginsów?

Bez względu na to, czy sięga się po tego typu legginsy bawełniane damskie, czy też po modele wykonane z innych materiałów dobrze jest pamiętać o kilku zasadach, których warto przestrzegać. Chyba najważniejsza z nich mówi o tym, że legginsy damskie nie są zamiennikami spodni, a postrzeganie ich w ten sposób to poważny błąd. Nawet mając znakomitą figurę należy więc pamiętać, że legginsom damskim przyda się coś, co zakryje pośladki.

To, co znajdzie się nad legginsami, także nie pozostaje bez znaczenia. Nawet, jeśli mamy do czynienia z legginsami sportowymi damskimi dobrze jest pamiętać, że górna część garderoby powinna być luźna. Może być to wygodna tunika, sportowa sukienka albo dłuższy t-shirt, nie ma jednak mowy o górze przylegającej do ciała. Takie zestawienie z pewnością nie będzie seksowne, ale dziwaczne. Warto też podchodzić z pewną ostrożnością do legginsów białych i beżowych. Bardzo łatwo stworzyć z ich udziałem stylizację, którą można pomylić z piżamami.

Jakie legginsy wybrać?

Wybierając legginsy warto pamiętać o tym, że w sprzedaży dostępnych jest przynajmniej kilka ich typów. Spora grupa kobiet nie czuje się w nich najlepiej przede wszystkim dlatego, że sięga głównie po klasyczne legginsy sportowe. Tymczasem w sprzedaży można znaleźć także legginsy bawełniane damskie casualowe do noszenia na co dzień, wyposażone choćby w kieszenie oraz legginsy idealne przede wszystkim na imprezę – połyskliwe i zachwycające niebanalną kolorystyką. Przebierając w fasonach każda kobieta znajdzie taki, który będzie idealnie na nią pasował.