leginsy

Jak stylizować leginsy?

Leginsy to wygodne, elastyczne spodnie, które znajdziemy w szafie praktycznie każdej kobiety. Zwłaszcza w ostatnich latach kiedy pandemia zamknęła nas w domach i zaczęłyśmy zdecydowanie  bardziej zwracać uwagę na nasze domowe stylizacje.

Jak stylizować leginsy?

leginsy

Jeżeli przyjrzymy się modzie w ubiegłych sezonach, to bez trudu dostrzeżemy, że leginsy królowały nie tylko na siłowniach czy salach gimnastycznych. Stanowiły również uzupełnienie codziennych, wygodnych stylizacji. A w latach 80 bywały elementem stroju wieczorowego. 

Żeby ten model spodni dobrze się prezentował musimy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze postawmy na dobre krycie.Leginsy to nie rajstopy, nie mogą prześwitywać. Kolejna kwestia to odpowiedni rozmiar i fason. Ten model spodni musi być dobrze dopasowany. Leginsy nie mogą być zbyt obszerne, w takim przypadku będą się zwijać i nadmiernie marszczyć. Natomiast za ciasne spodnie podkreślą każdą niedoskonałość naszej sylwetki. Do leginsów zawsze wybierajmy dłuższą górę, która zakrywa pośladki. Wyjątkiem jest typowy strój sportowy.

Kiedy leginsy to zły wybór?

Ten model spodni jest niezwykle uniwersalny, ale lepiej nie nosić go na bardzo oficjalne okazję. Jeżeli w naszym miejscu pracy obowiązują bardzo sztywne reguły co do ubioru to leginsy lepiej zostawić w szafie. Natomiast gdy dress code jest bardzo nieformalny, to tego typu spodnie będą super pasować do dłuższych koszul, czy tunik.