paski do spodni męskie

Jak wybrać paski do spodni męskie?

Paski do spodni mają za zadanie utrzymać spodnie na właściwej wysokości, a także dodać stylizacji smaku i elegancji. Podczas gdy kobiety mają szeroki wybór dodatków, mężczyźni tylko kilka podstawowych. Poza butami, zegarkiem, skarpetami pozostają jeszcze paski, które są niewątpliwie ważnym dodatkiem do każdej stylizacji.

Jak dopasować idealny pasek męski?

paski do spodni męskie

Kluczową zasadą przy wyborze paska jest spójność z resztą stylizacji. Jego kolor musi być dopasowany do koloru butów i paska do zegarka, dlatego niewskazane jest łączenie w tym przypadku brązu i czerni. Pożądaną sytuacją jest wybór wszystkich dodatków z tego samego rodzaju skóry. Jednocześnie pasek nie może być zbyt długi, dlatego jego obwód nie powinien być dłuższy o więcej niż 15 cm od obwodu w pasie. Należy także dopasować jego szerokość do rozmiaru szlufek. Przy formalnych okazjach skórzany pasek jest obligatoryjny. Świetnie w tej roli sprawdzi się model jednej z poniższych marek:

  • Calvin Clein,
  • Guess,
  • Tommy Hilfiger,

Jak poprawnie przechowywać paski do spodni męskie?

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę sposób przechowywania pasków do spodni, odgrywa kluczową rolę w ich trwałości i wytrzymałości. W związku z tym nie należy ich składać, zgniatać ani gnieść. Przechowywane w ten sposób modele skórzane szybko się niszczą, a na ich powierzchni powstają nieestetyczne zagięcia. W związku z tym warto je przechowywać rozprostowane w szafie. Materiałowe paski można natomiast zwijać w kłębek i przechowywać wraz z innymi akcesoriami.