Jak wybrać sukienkę na lato?

W okresie letnim sukienki cieszą się sporą popularnością, ponieważ uszyte z odpowiedniego materiału są nie tylko efektowne, ale zapewniają również komfort w upalne dni. Dostępne na rynku sukienki są naprawdę różnorodne zarówno pod względem fasonów, jak i materiału lub kolorów. Letnie sukienki muszą być przede wszystkim przewiewne i lekkie, aby spełniały swoje zadanie. Świetnie sprawdzają się zarówno do pracy, na wyjście ze znajomymi lub podczas spacerów. 

Jakie materiały są najlepsze na lato?

  • Bawełna – obecnie najpopularniejszy materiał, z którego produkuje się ubrania. Znany jest z tego, że pozwala skórze „oddychać”, a w pełni bawełniana sukienka świetnie sprawdzi się latem.
  • Wiskoza – pomimo, że przez wielu uważana jest za materiał sztuczny, jest produkowana z roślinnej celulozy. Wykazuje się przewiewnością i lekkością, a dodatkowo zbiera wilgoć. 
  • Len – obecnie bardzo modny wybór, prawdopodobnie przez swoje świetne właściwości. Na lato sprawdza się idealnie, gdyż jest przewiewny, nie elektryzuje się oraz wykazuje wysoką higroskopijność dając uczucie chłodu. Nie powoduje alergii, a co dla wielu osób najważniejsza chroni przed promieniami UV.
sukienki na lato

Wymienione materiały są najlepszym wyborem na lato. Warto pamiętać, że są też takie, które latem się nie sprawdzą, czyli: nylon, poliester i akryl.

Modne letnie sukienki

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się białe sukienki boho. Poza nimi przeważają bufiaste rękawki i falbanki. 

Sukienki hiszpanki są świetną propozycją, gdyż można je łatwo dobrać do różnych gadżetów. Dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu można się z nimi wyróżnić z tłumu. Bogaty wybór letnich sukienek znajdziesz na yups.pl