sukienka

Jakie są największe zalety noszenia sukienek?

Noszenie sukienek przez kobiety kiedyś było normą. Współcześnie jest natomiast jedną z wielu możliwości. Jeżeli kobieta chce, nawet podczas ważnych uroczystości takich jak wesele może wystąpić w spodniach. Jednocześnie jest wiele pań, które uważają, że noszenie sukienki ma wiele zalet. Poniżej wymieniamy kilka z nich.

Sukienka stanowi większą część stylizacji

Dla wielu kobiet jedną z największych zalet sukienek jest fakt, że tworzenie stylizacji z ich dodatkiem jest naprawdę proste. Jeżeli zakładamy spodnie lub spódnicę, często musimy poświęcić czas na dobranie do nich odpowiedniej bluzki czy koszuli. W przypadku sukienek sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Musimy dobrać do nich jedynie rajstopy, ewentualnie okrycie wierzchnie, gdy jest chłodniej.

Kobiety preferujące suknie poświęcają mniej czasu na planowanie swoich stylizacji. Mogą zdecydować, że ta kreacja będzie dobrym wyborem do pracy, jeszcze inna na weekend, a jeszcze inna na wyjście do teatru. Kiedy nasz wybór jest ograniczony, nie mamy problemów z tym, że nie wiemy co na siebie założyć.

Latem jest nam chłodniej

Zwiewne suknie są znakomitym wyborem na lato. Kreacje takie nie tylko prezentują się wyjątkowo okazale i pięknie podkreślają naszą opaleniznę, ale też sprawiają, że po prostu jest nam chłodniej. Gdy zakładamy bluzkę i spodnie, w upalny dzień możemy zauważyć, że odzież ta boleśnie wpina się w nasze ciało. Może też sprawić, że będziemy intensywniej się pocić. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy mamy na sobie lekką suknię z naturalnej bawełny lub lnu.

Czujemy się bardziej kobieco

Znaczna część kobiet przyznaje, że w sukienkach czuje się zdecydowanie bardziej kobieco. Co więcej jest w ten sposób odbierana przez otoczenie. Kobiety, które chcą podobać się mężczyznom powinny rozważyć zakładanie sukni (lub spódnic) na co dzień.

Nadprogramowe kilogramy nie są tak widoczne

Ogromną zaletą sukienek jest fakt, że pozwalają one znakomicie modelować sylwetkę. Umiejętnie dobrana kreacja pomoże ukryć nadmierne kilogramy, doda nam kilku centymetrów lub przeciwnie – sprawi, że będziemy wydawały się niższe.

Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór kreacji pasujących na różne sylwetki. Wybór odpowiedniego kroju sprawi, że lekkie wahania wagi nie będą aż tak widoczne. Gdy mamy na sobie spodnie, przybranie kilku centymetrów w biodrach sprawia, że nie jesteśmy w stanie się dopiąć (jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest krawcowa). Jeżeli mamy na sobie sukienkę, prawdopodobnie nie zauważymy tak drobnych zmian.

Zimą sprawia, że jest nam cieplej

Zdaniem wielu pań umiejętnie dobrana sukienka sprawdza się zimą znacznie lepiej niż spodnie. Jeżeli wybierzemy kreację z wysokogatunkowych, naturalnych materiałów takich jak wełna czy kaszmir, możemy liczyć na to, że zapewnią nam one ciepło nawet podczas chłodnych jesiennych i zimowych dni.

Jeżeli jest bardzo zimno, pod sukienkę możemy założyć ciepłe leginsy, a nawet golf. Ubranie się na tak zwaną cebulkę byłoby znacznie trudniejsze, gdybyśmy miały na sobie spodnie.

Sukienka jest odpowiednia dla kobiety w każdym wieku

O ile bardzo młode kobiety wyglądają dobrze niezależnie od tego w co są ubrane, z wiekiem coraz trudniej jest osiągnąć taki efekt. Kobiety dojrzałe, które chcą wyglądać bardziej kobieco i atrakcyjnie często stawiają na sukienkę. Jeżeli kreacja jest dobrana do ich typu urody i figury, mogą wyglądać w niej nawet o kilka lat młodziej.

Dobry wybór dla kobiet mających problemy zdrowotne

Wybór sukienek może być wskazany, gdy mamy kłopoty zdrowotne. Prawdziwą plagą wśród współczesnego społeczeństwa są choroby układu sercowo-naczyniowego. Co charakterystyczne – znacznie częściej dotykają one kobiet niż mężczyzn. Gdy mamy tego typu problemy noszenie spodni, które obciskają sylwetkę nie jest dobrym wyborem (czasem może nawet przyczynić się do rozwoju żylaków). Taka odzież utrudnia przepływ krwi, co może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Zdecydowanie bezpieczniej dla zdrowia jest chodzić w przewiewnych, luźnych kreacjach, które nas nie obciskają, ani też nie krępują naszych ruchów.