Jakie sandały na szpilce są najlepsze?

Nie ma wątpliwości, że sandały na szpilkach to jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia. Tego rodzaju buty sprawdzą się doskonale w trakcie spotkań ze znajomymi, czy też na imprezie. Jednak jeżeli chcesz być naprawdę zadowolona z sandałów, powinnaś wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas ich kupowania. Tak więc, jak wybrać sandały na szpilce? Odpowiedzi poniżej!

Zwróć uwagę na materiał wykonania

Sklepowe półki uginają się pod stylowymi i modnymi sandałami na szpilce. Pomimo tak ogromnej różnorodności i teoretycznie dużego wyboru, szansa na znalezienie modnych i wygodnych sandałów na szpilce jest niska. Wynika to z tego, że większość obuwia tworzona jest z materiałów syntetycznych.

Niestety, ale tego rodzaju sandałki mają dwie podstawowe wady. Przede wszystkim nie pozwalają one skórze swobodnie oddychać oraz nie dopasowują się do naturalnego kształtu stopy. Pociąga to za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Jeżeli wybierzesz takie buty, to musisz się liczyć z:

– obtarciami, 

– odciskami, 

– ogólnym poczuciem dyskomfortu.

Z tego powodu zawsze warto stawiać na sandałki na szpilkach wykonane ze skóry naturalnej. W przeciwieństwie do pozostałych materiałów skóra może swobodnie dopasować się do kształtu stopy, dzięki czemu sandały będą komfortowe i nie będą przyczyniać się do powstawania m.in. haluksów. Nie są to jednak jedyne zalety tego materiału.

Sandały, które zostały wykonane z naturalnej skóry, pozwalają cieszyć się doskonale prezentującą się stylizacją. Wygodne buty powodują, że nie musisz martwić się o ewentualne odciski i obtarcia. Dodatkowo Twoja aktywność nie jest ograniczona ciągłym poczuciem dyskomfortu. Innymi słowy, wygodne obuwie pozwala Ci cieszyć się życiem.

Rozmiar ma znaczenie!

Samo wybranie skórzanych butów nie sprawi, że będą one modne i komfortowe. Kolejna rzecz, o której nie można zapominać to rozmiar obuwia. Wybierający sandały na szpilkach zawsze należy upewnić się, czy są one dłuższe minimum o jeden centymetr od stopy.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że kupowanie sandałków na szpilkach w sklepie online może nie być najlepszym rozwiązaniem. Zawsze warto założyć buta na stopę i pochodzić z nim po sklepie. Pozwala to sprawdzić, czy ciężar ciała rozchodzi się równomiernie po całym bucie.

Jeżeli Twoja stopa będzie wpadała w głąb buta, to możesz mieć pewność, że pomimo wykonania obuwia ze skóry i dobrania odpowiedniego materiału ten w niedalekiej przyszłości spowoduje u Ciebie sporą dawkę dyskomfortu. Jeżeli już wiesz, jak wybrać sandały na szpilkach, to możesz zabrać się za zakupy.

Buty muszą być stabilne!

Wbrew pozorom dobranie odpowiedniego materiału i rozmiaru obuwia nie gwarantuje, że będą one w pełni komfortowe. Muszą one także zapewniać odpowiedni poziom stabilizacji. Aby tak się stało, buty na szpilkach powinny mieć paski oraz odpowiedni obcas.

Jeżeli kupione zostaną sandały na szpilkach wyposażone w stylowe paski, można mieć pewność, że obuwie będzie dobrze przylegało do stopy. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie ono nie tylko świetnie i modnie wyglądać, ale również zagwarantuje ono odpowiednią stabilizację. Nawet w trakcie intensywnych aktywności.

Kolejna kwestia to obcas, który znajduje się w sandałach. Najważniejsze jest to, aby jego długość nie przekraczała 8 cm. W praktyce najlepszym rozwiązaniem będą sandały na szpilkach, których obcas to około  5 – 6 cm. Warto też upewnić się, czy szpilka jest nieco odchylona od kąta prostego. Tylko wtedy można liczyć na pełne podparcie pięty i stabilizację.

Zawsze modne buty

Oczywiście nawet najlepsze buty straciłyby na swoim uroku, jeżeli nie byłyby modne. Dlatego zawsze warto zwracać uwagę nie tylko na materiał wykonania, rozmiar buta, czy też poziom stabilizacji, ale również na to, czy podążają one za aktualnymi modowymi trendami. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest przeglądanie się obuwiu gwiazd.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zweryfikowanie tego, czy sandały na szpilce są modne, jest przeglądanie zdjęć zarówno polskich, jak i światowych gwiazd. Warto też sięgnąć do samego źródła, jakim są modowe wybiegi największych domów mody na świecie.