piżamka damska różowa

Materiał na piżamę damską – co wybrać?

Z punktu widzenia kobiety, piżama damska ma szczególnie istotne znaczenie. Głównym, stawianym przed nią zadaniem jest zadbanie o komfort jej użytkowniczki i odpowiednią termoregulację jej ciała. Najpopularniejszym wariantem damskich piżamek jest odzież wykonana z bawełny (zobacz bawełniane piżamy damskie tutaj). Czasem jednak można na rynku znaleźć bardziej zaskakujące rozwiązania.

Satyna – przyjemność i piękno w jednym

Odzież satynowa całkiem słusznie kojarzy się z wygodą noszenia. Gładki, delikatny materiał idealnie sprawdza się jako odzież do snu. Co więcej, doskonale wchłania on pot, kosmetyki i jednocześnie… szybko schnie. Satyna wyróżnia się również piękną, lekko błyszczącą stylistyką, która w pewnym stopniu zaskakuje odbiorcę. Nic w tym dziwnego – jest to materiał, który znany (i ceniony) był już w okresie średniowiecza.

Flanela – ciepło, cieplej, najcieplej

Niektóre piżamy damskie wykonane są z grubej i ciepłej flaneli. Jest to materiał, który raczej nie sprawdzi się w trakcie upalnego lata, toteż nosi się go przede wszystkim zimą i jesienią. Flanelowa piżamka damska nie jest wyłącznie miła w dotyku i ciepła. Jest też – co równie ważne – bardzo praktyczna, gdyż pochłania pot, jest przyjemna dla skóry, a także nie krępuje ruchów. Mało tego! Jest to bowiem tworzywo, które wykazuje właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne. Fakt ten docenią zwłaszcza te panie, które na co dzień borykają się ze skutkami alergii.

Bambusowa, damska piżamka

Niektóre piżamy damskie są wykonane z… bambusa. Mowa tu oczywiście o słynnej roślinie, z włókien której materiał ten jest pozyskiwany. Zaletą odzieży z bambusa są jej doskonałe właściwości termiczne. Odzież ta z łatwością trzyma ciepło, ale też szybko wchłania wilgoć. Niestety, tak oryginalny materiał ma też swoje słabe strony. Minusem jest tu cena, która – w przypadku niektórych piżam – dosłownie powala.

Podsumowując, piżama damska wcale nie musi być wykonana z przewidywanej i popularnej bawełny. I choć właśnie w tej postaci jest ona najczęściej spotykana, to warto też postawić na niektóre jej wariacje.