kobieta w okularach słonecznych

Modne okulary 2020

Lato to oczywiście okulary przeciwsłoneczne, które nie tylko chronią przed słońcem, ale są nieodzownym elementem stylizacji.

Okularowe trendy na lato 2020

Modne okulary przeciwsłoneczne zaprezentowało już wielu projektantów mody. Z pokazów widać, że dominować będą okulary oversizowe. Duże soczewki zakrywają znaczną część twarzy nadając jej tajemniczości. Kształt okularów w dużej mierze zależy od indywidualnych upodobań. Modne będą okulary w kształcie kwadratu, prostokąta lub koła, ale dla odważnych projektanci proponują trapezy, wielokąty lub każdą soczewkę w innym kształcie.

W nadchodzącym sezonie drugim trendem będą okulary przeciwsłoneczne damskie w stylu Matrixa. Małe, czarne w kształcie owalnym lub prostokątnym doskonale uzupełnią stylizację sportową. Okulary w stylu Matrixa szczególnie uwielbiają nastolatki.

Zdecydowaną nowością w nadchodzącym sezonie będzie powrót do stylu retro. To za sprawą okularów (takich: https://deezee.pl/okulary) nawiązujących do mody lat 60-tych ubiegłego wieku. Okulary kocie oczka są niezwykle kobiece. Ich charakterystyczny kształt pasuje do każdego typu urody. Oprawki w różnych kolorach z cętkami, kropkami stanowią dodatkowy element stylizacji.

Podobnie jak w poprzednich sezonach modne będą soczewki w różnych kolorach, ale projektanci zdecydowanie preferują soczewki w różnych odcieniach granatu.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne warto zwrócić uwagę także na atestowane filtry UV i polaryzację. Tylko takie soczewki zapewniają komfort widzenia i chronią oczy podczas słonecznych dni.