Prezenterzy telewizyjni

Każda osoba pracująca w dużej i znanej wielu milionom ludzi telewizji, ma sztab swoich ludzi, którzy są odpowiedzialni za to, by prezenter, czy też gość danego programu wyglądał jak najbardziej korzystnie. Są to między innymi osoby zajmujące się make-upem i technicy, którzy muszą sprawić, by prezenter był dobrze słyszany, miał sprawny mikrofon i kontakt z wydawcą programu. Prezenterzy są również zazwyczaj bardzo dobrze ubrani, a producenci ubrań zgłaszają się propozycją reklamy swoich produktów, w których mieliby wystąpić prezenterzy. 

Świetne sukienki

Podobnie jest z prezenterkami pogody i są to zazwyczaj modelki lub piękne kobiety, których zadaniem jest przekazanie jaka pogoda będzie w najbliższych dniach i sprawienie na widzu jak najlepszego wrażenia. Sukienki Versace (przykłady modeli: https://mayoutway.com/sukienki-versace) i inne ubrania znanych producentów są zazwyczaj idealną okazją, by producent jeszcze bardziej się wypromował. W telewizji wyświetla się wtedy komunikat, że audycja zawiera lokowanie produktu i prezenterka posiada najczęściej logo firmy w bardzo widocznym przez telewidzów miejscu. 

Skuteczna reklama

Tego typu zabiegi marketingowe, to bardzo skuteczna i przynosząca duże zyski reklama. Wiele firm stara się zgłaszać do telewizji i programów w internecie swoje produkty i płaci właścicielom stacji wielkie pieniądze. Sukienki Versace są świetnie znane na całym świecie tak jak i inne produkty tej firmy. Jednakże wiele mniejszych marek z chęcią stara się w ten sposób promować i zdobywać rozgłos wśród nowych fanów swoich ubrań.